Άρης και Ακρίτας έμειναν στην ισοπαλία 0-0 στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ Stadium.
Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έχασε εκ νέου έδαφος στην μάχη που κάνει εκεί στα ψηλά και μένει χωρίς νίκη στον β’ γύρο, ενώ ο Ακρίτας συνέχισε σε αυτό ποπυ άρχισε με το νέο προπονητή, πραγματοποίησε νέα καλή εμφάνιση και έφυγε με τον έναν βαθμό.
Από το 50’ ο Άρης αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μπρόρσον.
Ο Ακρίτας έχασε τεράστια ευκαιρία στο 90’με τον Λόπες να φύγει με το διπλό αλλά το πλασέ του έφυγε λίγο έξω.

ΑΡΗΣ: Βανά, Μεντιούπ (24′ Γιαγκό) (46′ Μπαμπίκα), Καζού, Μποακί, Μπένγκστον, Μαγιαμπέλα (82′ Στεπίνσκι), Στρούσκι (82′ Σόκε), Μουσούντα, Μπρόρσον, Γιαμπλόνσκι, Κακόριν (62′ Ντελμίρο)
Στον πάγκο: Σωφρονίου, Πηλέας, Μπράουν, Σικόρσκι,  Γκομίς, Μονέ Πακέ,  Ντζαβέ, Μπαμπίκα

ΑΚΡΙΤΑΣ: Περντρέου, Φοφανά, Ντραμέ, Κονέ, Άμπραχαμ, Ελ Τζεμιλί (70′ Ζουνίνιο), Κλεμέντε, Γαβριήλ (70′ Λόπες), Φουριέλ, Σέχιτς, Πικής
Στον πάγκο οι Βινσεντίνι, Ονόντι, Πογκέν, Αμπντουσαλάμοφ, Ντουμπόφ, Εράσο, Δημοσθένους, Βάσου, Καραγιάννης, Αραούχο

Παρατηρητής: Καπιτανής Κώστας

7′
Χωρίς αξιόλογη φάση το παιχνίδι. Ο Άρης προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του, ενώ και ο Ακρίτας από την πλευρά του προσέγγισε δύο φορές επικίνδυνα την περιοχή του Άρη.
8′ Κίτρινη κάρτα στον Κλεμέντε (Ακρίτας).
10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Ελ Τζεμιλί έπιασε το σουτ, η μπάλα πήρε πορεία προς το παραθυράκι της εστίας αλλά ο Βανά εκτοξεύθηκε και απέκρουσε σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.
14′ Λανθασμένη έξοδος του Πεντρέου αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοί του Ακρίτα και έδιωξαν.
24′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Μεντιούπ, μέσα ο Γιαγκό.
26′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ, η μπάλα στα χέρια του Βανά.
32′ Απειλεί για πρώτη φορά ο Άρης. Ο Μπένγκτσον… χόρεψε τους αντιπάλους του, έκανε την συρτή μπαλιά, ο Κακόριν έβαλε την προβολή αλλά ο Πεντρέου ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε σε κόρνερ.
41′ Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Πικής ελευθερώθηκε, γύρισε, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
Τέλος α΄ ημιχρόνου
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′
Αλλαγή στην αλλαγή για τον Άρη. Στην θέση του Γιαγκό πέρασε ο Μπαμπίκα.
50′ Ο διαιτητής έβγαλε κίτρινη κάρτα στον Μπρόρσον για φάουλ στον Γαβριήλ. Ο ρεφ ενημερώθηκε από το VAR για ενδεχόμενο κόκκινης, ο Φελλάς πήγε στο οn field review, είδε ξανά την φάση, άλλαξε την απόφαση του και αντί κίτρινη κάρτα απέβαλε τον Μπρόρσον.

61′ Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Κλεμέντε έκανε την σέντρα από δεξιά, ο Γαβριήλ έπιασε την κεφαλιά και ανάγκασε τον Βανά σε δύσκολη απόκρουση.
74′ Καλό σουτ του Μπένγκτσον, απέκρουσε ο Περντρέου.
90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα. Ο Λόπες στο τετ-α-τετ με τον Βανά έστειλε την μπάλα έξω.
90+1′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γιαμπλόνσκι από καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.