Ερμής-Καρμιώτισσα 3-1: Κοντός ψαλμός αληλούια... (pics&video)

Embed video:

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες έκαναν από ένα ημίχρονο δικό τους, ο Ερμής πήρε ένα σημαντικό τρίποντο και διατηρήθηκε στην πρωτιά του β' ομίλου. Σκόρερ για τους «φτεροπόδαρους» οι Μασίνουα (65'), Μπάουμαν (75') και Ψάλτης (90'+3'). Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Πάντος (90'+1') για την Καρμιώτισσα.

Του Τάσου Θεοδώρου

Φωτορεπορτάζ:

Εικόνα του αγώνα

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με γοργό ρυθμό μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες με την Καρμιώτισσα να έχει την υπεροχή στις κινήσεις και στην κατοχή της μπάλας. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να θέλουν πιο πολύ να πάρουν κεφάλι στο σκορ και ήταν πιο απειλητικοί σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου.

Μέχρι το ημίωρο μόνο η Καρμιώτισσα κατέγραψε τελικές προσπάθειες με την παρουσία του Ερμή στον αγωνιστικό χώρο να προβληματίζει. Στο 37' η ομάδα των Πολεμιδιών κέρδισε πέναλτυ. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Μπάρμπαρος ο οποίος εκτέλεσε άσχημα και πέταξε μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Ερμή να εβάζει ελαφρώς το ρυθμό του.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με ανεβασμένο τον Ερμή και με πολλά αβίαστα λάθη εκ μέρους των φιλοξενούμενων ξεκίνησε το β' μέρος του παιχνιδιού. Οι «φτεροπόδαροι» έγιναν με τη σειρά τους πιο απειλητική και επανέκτησαν την κατοχή της μπάλας.

Την υπεροχή των γηπεδούχων εξαργύρωσε με γκολ στο 63' ο Μασίνουα που σημείωσε το 1-0. Το γκολ αυτό έδωσε νεό αέρα και εκ νέου ώθηση στην ομάδα της Αραδίππου. Δώδεκα λεπτά αργότερα και αφού ο Ερμής συνέχισε να πιέζει για δεύτερο γκολ με την απόδοση της Καρμιώτισσα να πέφτει αισθητά, ο Μπάουμαν με γκολάρα έγραψε το 2-0.

Το τελευταίο τέταρτο του αγώνα η Καρμιώτισσα βελτίωσε την απόδοση της και έψαξε τους χώρους για να μειώσει στο σκορ. Κάτι που πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Πάντο. Άμεση όμως ήταν η απάντηση του Ερμή που στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Ψάλτη έγραψε το τελικό 3-1.

Έναρξη του αγώνα: 18:00

Live:

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

4' Σουτ από τον Αλεξίου, στην αγκαλιά του Καϊρίνου.

14' Σουτ από τον Όρντος εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.

15' Σουτ και πάλι από τον Όρντος, άουτ.

22' Δοκάρι για την Καρμιώτισσα μετά από σουτ του Μπάρμπαρος!

32' Σουτ από τον Μπάρμπαρο, αποκρούει με ένταση ο Στυλιανού

37' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα!

38' Εκτελεί ο Μπάρμπαρο δυνατά και η μπάλα πάει ψηλά άουτ! Μεγάλη ευκαιρία που πάει χαμένη για την Καρμιώτισσα!

42' Σουτ από τον Μπόλιανετς, ψηλά άουτ.

Τέλος Α' Ημιχρόνου.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη β' ημιχρόνου.

48' Έμμεσο για τον Ερμή. Εκτελείται διώχνει ο Καϊρίνος σε κόρνερ.

49' Φάουλ για τον Ερμή σε καλό σημείο. Περνά χωρίς αποτέλεσμα.

56' Μπάρμπαρος και Στυλανού σε τετ-α-τετ! Διπλή προσπάθεια και η μπάλα στο δοκάρι!

59' Σύγκρουση Στυλιανού-Γουίλερ με τον πρώτο να σωριάζεται στο έδαφος.

60' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ερμή! Σουτ των Ντε Μέλο και Αλεξίου από θέσεις βολής κτυπούν στα σώματα!

63' Κίτρινη κάρτα στον Μασίνουα.

65' ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Ερμή με τον Μασίνουα!

69' Κίτρινη κάρτα στον Βοσκανιάν.

73' Φάουλ σε καλό σημείο για την Καρμιώτισσα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

74' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Μπάρμπαρο, μέσα ο Βαττής.

74' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Πάσεκ, μέσα ο Σταύρο.

75' ΓΚΟΛ! 2-0 για τον Ερμή με γκολάρα του Μπάουμαν! Σουτ-κεραυνός από τον Μπάουμαν εκτός περιοχής με την μπάλα να καρφώνεται στο αριστερό γάμα του Καϊρίνου!

76' Αλλαγή για τον Ερμή. Έξω ο Αλεξίου, μέσα ο Γκραντίν.

83' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Όρντος, μέσα ο Πάντος.

88' Αλλαγή για τον Ερμή. Έξω ο Κότο Παγιές, μέσα ο Λίλλης.

90'+1' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 2-1 η Καρμιώτισσα με τον Πάντο!

90'+3'! ΓΚΟΛ! 3-1 για τον Ερμή με τον Ψάλτη!